San Andreas Multiplayer

Letitým hráčům nemohla za celou dobu jejich hraní uniknout série Grand Theft Auto a pro mnohé z nich snad nejznámější titul San Andreas (rok vydání, 2004), který v poslední době proniká i do tzv. memes. Samotný singleplayer (hra samotného hráče) dohrálo zajisté velké množství hráčů, jak už za pomoci cheatů, či bez nich. Většina nezapoměla na legendární postavy, jimiž jsou např. Big Smoke s jeho hláškama, Sweet, Ryder, Catalina ale také hlavní postava Carl Johnson a mnoho dalších. Jakmile jsme hru dohráli již několikrát, tak jsme chtěli přejít na jinačí hru, ale mnohé z nás zaujala možnost hrát Multiplayer. V komunitě hráčů zvaný jako SAMP (San Andreas Multiplayer).

Samotný SAMP vyšel v roce 2006 a začal být velmi popůlárním modem, který umožňoval kreativním tvůrcům vytvářet servery dle vlastní libosti. Prošel několika verzemi od 0.2.2 až po nejaktuálnější 0.3.7. Existuje i novější verze 0.3.DL, ale ta zatím není oficiální a v dohledné době nevypadá, že tomu bude jinak. Samotný SAMP si ve světě stále udržuje početnou komunitu hráčů, kteří i po 13 letech neustále hrají. Na CZ/SK scéně tomu nebylo jinak. Také zde fungovalo mnoho serverů a některé jsou s námi dodnes. Mezi nejstarší servery, které zároveň fungují dodnes jsou WTLS (Welcome to Los Santos) a SP (Superpařba). Zbylé servery povětšinou zanikly, kvůli nízké návštěvnosti a následnému nezájmu ze strany majitelů se starat o prakticky prázdné servery.

Klient 0.3.7 je z roku 2015 a tak od roku 2018 se dle mého názoru SAMP na CZ/SK scéně zastavil. Servery se zajisté snaží z možností dané verze vyždímat co nejvíce, aby svým hráčům nabídli co nejlepší zážitek, ale s příchodem nových her, které SAMP jednoznačně válcují to do budoucna nevypadá slibně. Pokud by přišla nová oficiální verze, která by majitelům serverů umožňila nové a promakanější možnosti, tak by zajisté i komunita SAMP o něco ožila. Třeba i starší hráči by byli osloveni, aby se vrátili a zavzpomínali na staré časy, kdy vyrůstali společně se SAMP.
Velkým pozitivem vidím to, že SAMP není tak náročný, jako ostatní hry. Čili si jej mohou zahrát i uživatelé se slabšími počítači, kteří nemají na to si pořídit lepší a výkonnější.

Nezapomeňte nás také sledovat na Facebookové stránce! Více v Kontaktech.

One thought on “San Andreas Multiplayer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *