Počítačové hry

Vlastně ani nevím, proč chci zrovna psát na toto téma. Možná je to tím, že i mě samotné se to týká a ráda bych vyjádřila svůj pohled na čím dál tím víc vzrůstající trend počítačových her.

Počítačové hry si najdou své příznivce, ale i odpůrce. Někteří lidé si myslí, že je to ztráta času. Nic smysluplného, co nám do života nic nedá. A najdou se i tací, kteří si myslí, že hry ovlivní i osobnost člověka a celkově jeho postoj a chování vůči lidem a životu samotnému. To, že jsou hry ztrátou času musím souhlasit i já, dala by se dělat spousta jiných a užitečnějších věcí. Na druhou stranu musím ale souhlasit, že hry jsou určitý druh relaxace. Pro některé lidi je na odreagování dobrý sport a pro některé zase počítačová hra.
Hry také dokážou být naučné. Pokud hrajete hru v anglickém jazyce s anglickými titulky, tak se díky tomu dokážete naučit z části anglicky. Je to prakticky to samé, jako sledování filmů, nebo seriálů v anglickém jazyce.
Dale si díky hrám můžeme najít i nějaké ty přátele. Ne jednou se mi stalo, že jsem ve hře potkala nějakou osobu, s kterou se kamarádím a scházím i v normálním životě. Takže hry, obzvlášť online hry lidi hodně sbližují, jelikož mají stejnou zálibu.

Nevím proč, ale přijde mi, že hry hrají převážně lidé, kteří mají potřebu si něco kompenzovat, co jim v normálním životě chybí. Potkala jsem se s lidma, kteří v životě neměli, nebo nemají mnoho přátel, mají problémy v rodině, jsou nějakým způsobem šikanování ve škole atd., a proto hrají počítačové hry. Tato forma úniku jim umožňuje si zahrát jinou roli, než mají v normálním životě. Můžou si prakticky vybrat, jak se budou prezentovat, jelikož je nikdo nezná a tím mohou lépe zapadnout do herní komunity. Budou se cítit chtění a tím pádem budou v danou chvíli spokojenější.
Já sama se řadím mezi tyto lidi, jelikož jsem dříve moc přátel neměla a ve škole mě taky moc nebrali. Nechtěla jsem být za každou cenu středem pozornosti, jen jsem chtěla, aby mě lidi brali. Dnes je to již mnohem lepší, nějaké ty přátele mám, ale chuť hrát počítačové hry mi zůstala.

Co se mi líbí na hrách?
– člověk si u nich může odpočinout (tzv. vypnout)
– může si zde najít nějaké přátele
– podle mě je to dobré pro člověka, který to nemá v životě úplně jednoduché, jelikož se mu může naskytnout příležitost být alespoň někde přijímaný (v online hrách)

Co se mi na hrách nelíbí?
Pokud se ponoříte do hraní her, tak vám dokáží vzít i značnou část života, která je nenahraditelná. Také komunita u některých her není úplně perfektní a najdou se tací, kteří musí neustále kazit požitek ze hry ostatním. Taková individua je nejlepší ignorovat a bavit se s těmi, kteří si chtějí hru užít stejně jako vy.

To by mohlo být asi tak vše, co bych chtěla sdělit. Možná jen napíšu poslední větu na uvědomění.
Lidé, kteří hrají počítačové hry by měli umět rozlišit herní svět od toho realného a některé věci až tak moc neprožívat a hlavně se umět chovat! To, že jste na internetu neznamená, že máte úplnou anonymitu.

Klidně se na dané téma můžete vyjádřit dole v komentářích.

Nezapomeňte nás také sledovat na Facebookové stránce! Více v Kontaktech.

Počítačové hry (ilustrační foto) | Foto: ChristianaT | Zdroj: Pixabay

2 thoughts on “Počítačové hry

 1. Naprosto souhlasím s tímto článkem. Moc pěkně napsané.
  Přesně jak píšeš v tom co se ti líbí na hrách že podle tebe je to dobré pro člověka, který to nemá v životě úplně jednoduché, jelikož se mu může naskytnout příležitost být alespoň někde přijímaný (v online hrách) tak přesně to je můj případ.

  Počítačovým hrám se věnuji už od dětství.. vyrůstal jsem bez rodičů a neměl jsem to s rodičema vůbec jednoduché..snažím se při tom myslet na něco lepšího a odpočinout si od reálného života. Pokecám si se spoustu super lidma, seznámím se hlavně s novýma lidmi. A zasměji se.

  Moc pěkný článek. Velký palec nahoru 🙂

  1. Děkuji Ti, že jsi přispěl svým komentářem. 🙂

   Počítačové hry hraji poměrně dlouhou dobu a také jsem se potkala se spoustou lidí, díky kterým o počítačových hrách (hlavně online) uvažuji tak, jak uvažuji. Myslím si, že to tak má valná většina lidí, kteří chtěli nějakým způsobem „vypadnout“ z realného světa.
   Jsem zastáncem toho, že i ve špatném (problémy v životě) je stále něco dobré a to přesně ti noví přátelé, které potkáme díky hrám. Mnohdy se z toho stane i letité přátelství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *