Updaty na SideWay a rozhovor s Final Sequence

V dnešním rozhovoru si proklepneme manažera projektu SideWayRP Final Sequence. Který se s námi dnes podělí i o nadcházející updaty, které se na server chystají vypustit!

Embinacz: Vítám Tě u dnešního rozhovoru a hned ze začátku bych tě chtěl požádat, jestli by ses nám v krátkosti představil a sdělil nám tvoji funkci na SideWay.
Final Sequence: Děkuji za pozvání, cením si toho. Na serveru SideWay figuruji pod přezdívkou Final Sequence. Na serveru působím jako manažer celého projektu. Mezi mé starosti patří marketing, PR (public relations) a správa ostatních týmů, které jsou součástí SideWayRP.

Embinacz: Co může projekt SideWay nabídnout nově příchozím lidem?
Final Sequence: Nově příchozím lidem může určitě nabídnout přátelskou komunitu, která se u nás mnohem více zlepšila. Rozhodně rádi zaučíme všechny, jak už nováčky tak i ty, kteří teprve v RP nějakým způsobem našlapují. Ve shrnutí nabízíme přátelskou komunitu a také možnost se naučit RP.

Embinacz: Pokud jsem novým zájemcem o hraní na vašem serveru, čemu se musím podrobit?
Final Sequence: Primární je sepsat si životopis na našem webu a napsat pár slov o tom, proč byste chtěli hrát právě u nás. Máme nepsané pravidlo, že jednou za den v pozdních hodinách se prochází a popřípadě schvalují přihlášky pověřenými členy staff týmu. Koncem dne se dozvíte, zdalipak vaše přihláška prošla či ne. Pokud bude schválena, tak se podrobíte ústnímu pohovoru, na kterém se vás zeptáme na pár základních otázek. Pokud jste nováčkem, tak vás nějakým způsobem zasvětíme do světa roleplaye jako takového.

Embinacz: Kdy SideWay vznikl?
Final Sequence: SideWay vznikl loni. Začátkem prázdnin byla uzavřená beta. Do konce prázdnin jsme otevřeli otevřenou betu, a poté už jel server mimo beta testování.

Embinacz: Je pravdou, že poslední dobou klesla návštěvnost na serveru? Máš k tomu nějaké vlastní odůvodnění?
Final Sequence: Nebudeme nikam zabíhat. Je pravdou, že se v poslední době potýkáme s lehkým poklesem hráčů, což není dobrá vizitka. Nicméně si stojíme za tím, že SideWay jako takový musí mít fungující komunitu a hráče, kteří dodržkují daná pravidla. Pakliže někdo daná pravidla nedodržuje, tak samozřejmě přichází konsekvence. Ti co si to neuvědomují a dostanou následný postih se urazí, naštvou a přejdou jinam. I s takovými případy jsme se bohužel setkali.

Embinacz: V poslední době se setkávám s názory lidí, kteří tvrdí, že je SideWay mrtvý projekt. Jaký máš k tomu názor? Vidíš to taky tak ze své pozice?
Final Sequence: SideWay určitě není mrtvý projekt. Kdyby byl mrtvý, tak tady ani já a nikdo z vedení není. Vždycky se najde někdo, kdo za tebou příjde na jakoukoliv sociální síť a napíše negativní komentář. Nikdy se nedá zavděčit všem a pokud někdo právě tohle dělá, tak naši komunitu nepřesvědčí o opaku, právě naopak. Společně se nad tím zasmějem. Co se týče nováčků, tak tam je to hodně subjektivní.

Embinacz: Jak vnímáš poslední dobou komunitu na FiveM CZ/SK scéně?
Final Sequence: Abych řekl pravdu, tak nesleduji žádnou jinou než naši. Nesleduji ani moc streamery, tudiž nemohu objektivně hodnotit celou komunitu. Naši SideWay komunitu mohu aktuálně hodnotit jako přátelskou a když se něco děje, tak jsme schopni si navzájem pomoci.

Embinacz: Jak hodnotíš práci administrátorů na SideWay a Whitelist testerů, kteří provádí pohovory?
Final Sequence: Práci staff týmu hodnotím kladně. Co se týče odezvy hráčů, tak ta je dá se říci slušná. Vždy když se něco řeší, tak se to i vyřeší, jelikož nemáme rádi otevřené věci. Ať už je to u staff týmu, nebo community special forces týmu. Je třeba podotknout, že veškerou práci provádí ve svém volném čase, tudiž se tomu nemohou věnovat 24/7.

Embinacz: Setkal jsem se s komentářem, kde někdo tvrdil, že banujete hráče na základě toho, že hrají na jinačím projektu. Je to pravda?
Final Sequence: Tohle co popisuje daný člověk v komentáři, není z mého pohledu pravda. Nikdy jsem se totiž nesetkal s tím, že by byl člověku odepřen přístup na základě toho, že figuruje na jiném portále.

Embinacz: Včera jsem se byl podívat na server a viděl jsem nové věci, které ovšem přenechám k vysvětlení tobě. Chystá se prý velký update, mohl bys nám to trochu rozvést? Na co se může komunita těšit?
Final Sequence: Máme to rozdělené na dvě věci. Věc developeru a věc staff týmu.
Staff tým
Co se staff týmu týče, tak tam jsme pozměnili pravidla. Chceme dát konec omezování hráčů s velkým množstvím bodů v pravidlech. Chceme dát RP volnost, aby hráči mohli dělat to, co předtím nemohli a tak jsme se rozhodli, že je upravíme, aby byly pro hráčskou komunitu přijatelnější. Čili se můžete těšit na upravená pravidla.
Developer
U developeru je toho vážně mnoho.
Hodně hráčů ví, co dělá klávesa F6, která vyvolá nabídku. V ní si členové prakticky všech frakcí mohou zvolit několik možností. U policie to bylo tolik věcí, které nebyly vhodné pro RP, ať už šlo o jméno daného hráče, nebo jeho práci, kterou v občanském průkaze nikde nemáte. Takže jsme tyhle věci odstranili. Celkově jsme to celé přepracovali, aby nedocházelo k mixování.
Přidali jsme také stres systém. Ať už děláte jakoukoliv nezvyklou adrenalinovou činnost, tak se vám bude zvyšovat stres, který je ovšem možné snižovat vykonáváním jógy, kterou jsme přidali na pláž. Také je zde rychlejší způsob, ale krátkodobější a to pomocí užití drog. Tento systém jsme hodně upravili a pracujeme na něm poměrně dlouho. Rozhodli jsme se ho už konečně vydat.
Máme také trošku upravené zlatnictví. Aktuálně se dají na SideWay vykrádat obchody, banky a zlatnictví. Nepřišlo nám vhodné, aby si hráč stoupl pouze někde za pult do kroužku, počkal 2 minuty a tím danou prodejnu vykradl. Proto jsme se rozhodli celou tuhle věc udělat více interaktivní pro hráče. Rozhodně se můžete těšit na nové a lepší vykrádání zlatnictví. Klobouk dolů před developer týmem za to co se jim povedlo.
V neposlední řadě jsme přidali nové efekty při užívání drog, které hráči postupně zjistí sami.
A na konec jsme upravili čas bezvědomí, během kterého jste teleportování do nemocnice. A kupu dalších podobných věcí.

Embinacz: To zní super! Určitě si myslím, že to přivede nové hráče. Myslíš si i ty, že by mohl být opět nárust hráčů?
Final Sequence: Samotný update pravděpodobně přiláká několik hráčů, nicméně je samotné gro i v marketingu a to konkrétněji v propagaci. Nemůžeme vypustit update a děj se vůle boží. Nemělo by to smysl. Přitáhlo by to možná 5 lidí, ale nijak by nás to nedostalo zpátky na naši pozici, kde jsme dlouhodově patřili. Naše gro je momentálně marketing a hodně akcí k zpropagování těchto updatů. Ať už co se týká streamerů, tak sociálních sítí.

Embinacz: Máte na SideWay spolupráci s některými známými streamery?
Final Sequence: Aktuálně máme spolupráce, ale nechci zacházet do větších detailů. Pokud člověk chce, tak si může zjsitit o koho se jedná. Stačí přijít na náš Discord a v mísnostni pro streamery, kde si zveřejňují své streamy, najít některé z nich.

Embinacz: Chtěl bys něco žíct na závět pro komunitu SideWay?
Final Sequence: Dobrá otázka. My se nechce ztotožňovat s žádným serverem a nebereme žádný server jako přímou konkurenci. Ostatních serverů si dá se říct nevšímáme. Našim cílem není si vytvořit wishlist a do něj zapsat „Porazíme server 1. Porazíme server 2.“
Našim cílem je zprostředkovat naší komunitě zábavu za co nejlepších podmínek. Ať už po stránce developerské, tak po stránce administrativní.

BONUSOVÉ OTÁZKY
Embinacz: Hrajou u vás na serveru i holky?
Final Sequence: Ano, nějaké tam máme.
Embinacz: Máš na serveru nějaký RP vztah s nějakou z nich?
Final Sequence: Nemám.

Webové stránky SideWayRP: https://sidewayrp.eu/
Podmínky pro připojení na SideWayRP: https://forum.sidewayrp.eu/subdom/forum/discussion/41/jak-se-pripojit

Nezapomeňte nás také sledovat na Facebookové stránce! Více v Kontaktech.

Pro embina.eu – Upravila Kikush

One thought on “Updaty na SideWay a rozhovor s Final Sequence

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *