FiveM je závislost

Tímto vás vitám u zcela prvního článku našeho projektu. Dnes bych se rád zaměřil na hru s návem GTA V. Nikoli pouze na samotné GTA V, které mnoho z vás zajisté zná, ale spíše na jeho modifikaci FiveM, která otevírá kreativním lidem nové možnosti. Můžete si klidně udělat RolePlay (role play, zkráceně RP, neboli hraní si na určitou roli) server a prožívat realný život i v tom virtuálním a tak se postupně stát i závislým hráčem na dané hře.

Když si to tak vezmeme, FiveM je zcela nová modifikace, která má více možností, než klasické GTA V – Online. Díky této modifikaci máte možnost upravovat server dle vlastní libosti a také jezdit addon (upravenými) vozidly. Je pravdou, že FiveM je poslední dobou nejhranější modifikací pro hru GTA V a její boom můžeme vidět i na CZ/SK scéně, kde se nachází několik fungujících serverů. Pokud bych měl doporučit některé z nich, byly by jimi CoreRP (osobně spíše doporučuji) a SideWay, které nabízejí opravdu velké množství zábavy a to také díky custom skriptům, které přidávají nové možnosti. Musím řici že tyto servery mají opravdu slušně našlápnuto, a proto jim přeji hodně štěstí do budoucna!
Pokud by si chtěl nový hráč zahrát na některém z těchto dvou serverů, musel by v první fázi projít testem, kde by se prověřily jeho základní znalosti ohledně modu s názvem RolePlay. Mezi základy můžeme řadit převážně Metagaming, Mixování atd. Pokud nový hráč projde zdárně první fází, dostane se úspěšně do druhé fáze, kdy bude připsán na tzv. Whitelist (hráč, který je zde zapsán se může připojit na server).

Nyní bych se chtěl zaměřit na CZ/SK servery bez Whitelistu, které podle mne nemají moc budoucnost a to už jen kvůli jejich dostupnosti pro všechny hráče, kteří převážně neznají základy modu a kazí tím nejen samotnou myšlenku RP, ale i prožitek z hraní u ostatních hráčů. Krátká životnost je zapříčiněna převážně již zmíněnou neznalostí nováčků a následnou nechutí zkušenějších hráčů hrát na daném serveru, kdy se komunita posléze rozpadá. I já jsem vlastnil server s názvem Los Angeles RP, který se po půl roce rozpadl, jelikož na něj měl přístup kdokoliv. Ale vyprávění o mém serveru si nechám na někdy jindy.

Abych se vrátil k samotné podstatě tématu. Poslední dobou i sám u sebe pozoruji lehkou závislost, a proto občas nemám pojem o tom co se děje venku. Na této hře mám nahráno cca 840 hodin, ale mnohým hráčům se to nemůže rovnat. Setkal jsem se již s hráči, kteří měli nahráno klidně i něco okolo 3200 hodin, což i na mne je poměrně dost. Ve výsledku je to každého věc, jak naloží se svým časem.

Moje rada na závěr zní. Klidně hrajte FiveM, ale nikdy nezapomínejte i na své kamarády a rodinu, které vám hra nenahradí. Život máme jen jeden, a tak si ho musíme pořádně užít, nejlépe zdravým poměrem mezi virtuálním a reálným světem.

Nezapomeňte nás také sledovat na Facebookové stránce! Více v Kontaktech.

Jedná se o reupload článku, jelikož redaktorka ho omylem smazala.

Pro embina.eu – Upravila Kikush

3 thoughts on “FiveM je závislost

  1. Ano,tiez sa mi to deje. Moj kamarat si nevie najst cas aby to vipol a venoval sa niecomu inemu. neviem co mam robit.Ani si ho uz ani nehoni.prosim pomoc ludia.

    Uga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *