Konkurence se nebojím!

Zdravím čtenáře, dnes bych se s vámi rád podělil o zkušenosti ohledně řízení mého projektu na FiveM a také s mými pocity během hraní na konkurenčních serverech. Jak asi mnozí z vás víte, tak do dnes vedu projekty na FiveM, kterým se mohu říci poměrně daří. Byly ovšem i ty těžší chvíle, kdy se projektu až tak moc nedařilo, ale o tom níže.

Shrneme si to pěkně od začátku. V roce 2018 přesněji 27. 11. mě po dlouhé době napadlo si vytvořit projekt s názvem Los Angeles RolePlay, odehrávající se v Los Angeles v Americe. Musím řici, že ze začátku se celkem dařilo. Investoval jsem svůj čas převážně do developingu, který byl ze začátku dosti naročný a též důležitý, aby byl server zcela stabilní. Na pomoci se podílel i znamý hráč KESA_CZ, který mě inspiroval k vývoji projektu. Když se server spustil prvně, tak návštěvnost byla cca 10/32 hráčů, což byl pro mě ohromný šok, protože jsem neočekával takovou návštěvnost. Jednoho dne byl server dokonce zcela plný, čili 32/32 hráčů z čehož jsem byl doslova šokován. Server měl dobře našlápnuto, ale chyběl mu developer, který by mi s už tak naročným, scriptováním vypomohl. Jednoho dne se našel člověk, který tento projekt dotáhnul do maximálu a díky tomu se server stal populárním s každodenní návštěvností, kdy byl dosahován maximální počet hráčů.

Poté nastalo horší období, kdy díky mé neaktivitě a vyhození některých členů z admin týmu došlo k úpadku serveru. Projekt byl na nějakou dobu pozastaven. Po nějaké době se na projekt opět vratili lidé a začali jsme uvažovat nad vytvořením dalšího serveru, pro tentokrát s názvem LA-RP Session 2, který nabídnul též 32 stabilních slotu a díky tomu se mohli přidat další hráči, kteří měli zájem hrát na tomto projektu. Díky dvoum serverům byla denní návštěvnost 32/32 hračů, čili 64 hráčů dohromady. Projektu se dařilo a jelo se spokojeně dál. Pokračování si necháme opět na další článěk.

Konkurence na CZ/SK scéně.
Víte za celou dobu jsem se potkal s mnoha případy, kdy docházelo k napadení projektu ze strany konkurenčního serveru a to z praktického důvodu, aby přetahli hráče na vlastní Discord server a tam mě, jakožto majitele pomluvili a tak pošpinili i samotný projekt. Řeknu to takto, konkurence se nebojím a to z jednoho důvodu. Pokud si najdete stálou komunitu hráčů, tak se není třeba obávat toho, že konkurence přetáhne svými chabými pomluvami hráče na svůj server. Pokud se podíváme i na samotné vedení těchto konkurenčních serverů, kdy těmto lidem je kolem 13 let, tak se není ani čemu divit, že jejich chování je takové, jaké je. Místo toho, aby si komunitu získali poctivou cestou, tak dokáží jen pomlouvat. Pokud je ale hráč rozumný, tak si nenechá od takovýchto lidí nic namluvit. Na nikoho tímto nepoukazuji a nechci někoho urazit, pouze píši svůj názor. Musíme brát v potaz i to, že tyto servery nabizí No-Whitelist, tudíž se na ně může dostat kdokoliv s tím, že dodržování pravidel RolePlaye je na bodě mrazu.

Záleží na přistupu vedení projektu a komunitě. Pokud bych měl dát radu začínajícím projektům. Vždy si na server nahrajte Whitelist, díky němu se váš server stane o něco kvalitnějším, co se týče komunity a požitku ze samotné hry, protože si tam vpustíte jen ty hráče, které sami chcete.

Děkuji vám za přečtení a vidíme se u dalšího článku.

Nezapomeňte nás také sledovat na Facebookové stránce! Více v Kontaktech.

Pro embina.eu – Upravila Kikush

2 thoughts on “Konkurence se nebojím!

 1. Pravda, pravda…
  Ale z tím Whitelistem je to 50/50
  1) Dát Whitelist a mít prázdní server, jsou dobrý hráči kteří tím prochází neradi.
  2) Nedat Whitelist a nechat volní server a dát ho třeba časem?
  3) A za další, když bude Whitelist jak se lidi dozvědí kde se dělají pohovory? pač inzerovat dnes na skupinách je jen pro to aby ostatní lidi server pomlouvali i když tam nikdy nebyli viz České FiveM skupiny.

  Takže tyto věci ohledně Whitelist jsou sporné.

  Je to teda úvaha v případě nového serveru..

  1. Zdravím čtenáři !!!!

   na úvod chci poděkovat za pozitivní komentář,prakticky máte pravdu je to hodně o komunitě CZ/SK ale pouze jsem napsal svůj názor jak to vidím já ale jak se řiká každý máme jiný názor !!!! Děkuji vám a sledujte náš redakční portal.

   S pozdravem Embinacz

   Majitel projektu embina.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *